sme aj na sieti
Menu

ATP Roland Garros: Andy Murray - Kei Nišikori

V štvrťfinále slávneho Roland Garros sa proti sebe postaví svetová jednotka Andy Murray a japonský tenista Kei Nišikori, ktorý sa dlhodobo drží medzi elitnou desiatkou. Obaja už ukázali výbornú formu. Favorita hľadať ťažko. Určite to bude poriadne vyrovnaný zápas, v ktorom uvidíme aspoň jednu skrátenú hru.
Andy Murray Foto: mirror.co.uk
Andy Murray nie je typický antukový hráč, no na Roland Garros sa mu zatiaľ darí znamenite. Hoci stratil set s Kuznecovom a Kližanom, no následne vyhral 3:0 nad Del Potrom aj ruskou vychádzajúcou hviezdou Čhačanovom. Svetová tenisová jednotka nehrá priveľmi riskantne a skôr sa spolieha na chyby súperov. Robí iba minimum nevynútených chýb a vracia takmer stratené loptičky. Krásne to bolo vidieť v zápase s Čhačanovom. Ten hral vždy hlbšie v kurte, bol agresívnejší, vyprodukoval viac víťazných úderov, lenže Murrayho obrana ho donútila robiť množstvo nevynútených chýb. Ak chce niekto získať winner nad tak kvalitným obranárom, musí jednoducho vypustiť poriadnu bombu tesne pri čiaru, čo sa nie vždy podarí. Rovnaký štýl hry očakávame aj dnes. Murray bude ďaleko za základnou čiarou a bude sa spoliehať na dlhé výmeny.

Kei Nišikori je hráč, ktorý má obrovský tenisový talent, no kariéru mu skomplikovalo množstvo zranení. Momentálne hrá vo fantastickej forme. Hoci by mal byť v zápase tým slabším, netreba ho odpisovať. Kei dokázal naposledy poraziť veľkého antukára Verdasca 3:1 na sety, čo o niečom vypovedá. V poslednom štvrtom sete mu dokonca nadelil kanára. V tomto stretnutí ho trápil prvý servis, ktorý trafil iba približne v polovičke pokusov, no aj tak dokázal skrz dlhé výmeny poraziť tak schopného protivníka. Očakávame, že Nišikori bude hrať opatrný tenis, no bude prvým, kto skúsi výmeny ukončiť riskantnejším víťazným úderom. Určite nebude tak ostrý ako Čhačanov, no práve trošku viac trpezlivosti by mohlo na Andyho platiť.

Udalosť: Andy Murray - Kei Nišikori, 7.6.2017 o 15:35

Náš tip: V zápase bude aspoň jeden tajbrejk, kurz: 1,8