sme aj na sieti
MenuATP Roland Garros: Andy Murray - Martin Kližan

Martin Kližan, päťdesiaty najlepší tenista planéty, sa pokúsi prejsť druhým kolom na prestížnom Roland Garros. I keď má antukový povrch najradšej, šance na postup má minimálne. Proti nemu sa totiž postaví svetová jednotka Andy Murray.
ATP Roland Garros: Andy Murray - Martin Kližan
Andy Murray Foto: skysports.com
Martin Kližan rozhodne nepatrí k najpopulárnejším tenistom. Nemajú ho radi fanúšikovia a ani jeho kolegovia tenisti. Neraz sa totiž postaral o nie príliš športové scény. Časté vulgarizmy, prejavy frustrácie, mlátenie raketou, provokácia fanúšikov... to všetko Kližana oberá o priazeň tenisovej verejnosti. Svojej povesti nezostal na Roland Garros nič dlžný. V prvom kole narazil na domáceho Lokoliho, čo je hráč z tretej svetovej stovky, no napriek tomu musel Kližan bojovať o postup v poslednom piatom sete. Mieste publikum hnalo dopredu svojho hráča, čo sa Slovákovi vôbec nepáčilo, a tak fanúšikov provokoval. Nechýbal ani gejzír radosti po dvojchybe súpera, čo nahnevalo zrejme úplne každého. Aj to je jedna z vecí, pre ktorú mu porazený Lokoli odmietol podať po stretnutí ruku. Už v tomto zápase sa slovenská tenisová jednotka sťažovala na bolesti v lýtku, čo neznačí nič dobré. Hneď po vyčerpávajúcej 5-setovej dráme sa musel Kližan postaviť na kurt znovu, pretože účinkoval aj vo štvorhre, z ktorej však okamžite vypadol. Keď mal takéto problémy s treťotriednym hráčom, svetová jednotka by s ním mala narobiť krátky proces.

Andy Murray sa stal tenisovým kráľom a stále si svoj trón s prehľadom bráni. Na antuke sa od neho nečaká veľa, no stále ide o extrémne kvalitného hráča predovšetkým na returne. Svoje kvality na príjme ukázal už v prvom kole proti Kuznecovovi, ktorý má drvivý servis, no dokopy oň prišiel až deväťkrát. V poslednom sete dostal dokonca kanára, to už sa Murray poriadne rozohrial. Vyhrať v troch setoch nie je ľahké, pretože po vedení 2:0 môže prísť isté vypustenie, lenže Murray by celý turnaj najradšej vyhral, takže musí šetriť každý kúsok energie. Práve preto si myslíme, že pôjde do každej loptičky na 100% a bude sa snažiť psychicky labilného Kližana poslať domov čo najrýchlejšie.

Udalosť: Andy Murray - Martin Kližan, 1.6.2017 o 11:05

Náš tip: Murray vyhrá 3:0 na sety, kurz: 1,58
Denník.sk

DISKUSIA

Reklama