sme aj na sieti
Menu

ATP Roland Garros: Novak Djokovič - Albert Ramos

Štvrté kolo na Roland Garros už znamená, že slabé kusy prepadli sitom a zostala už iba skutočná kvalita. Novak Djokovič si zmeria sily so svetovou dvadsiatkou Ramosom. Obaja majú za sebou päťsetové bitky, no Nole má zrejme nevyčerpateľné zásoby energie a dokáže extrémne rýchlo zregenerovať, čo u poskytne značnú výhodu.
Novak Djokovič Foto: stevegtennis.com
Novak Djokovič je ako svetová dvojka veľký favorit zápasu. Na Antuke síce nie je úplne najlepší na svete, no stále patrí medzi špičku. Na Roland Garros ho zdobí jeho povestná precíznosť a presnosť. Prezentuje sa kvalitnou obranou. Súper sa skutočne poriadne natrápi, kým nad ním vyhrá fiftín, pretože Nole dobieha aj zdanlivo stratené loptičky a z ťažkej pozície ešte zvládne vykúzliť kvalitný úder. V treťom kole mal prekvapivo problémy so Schwartzmanom, no kto zápas sledoval, musí uznať, že tento 24-ročný argentínsky tenista hral v neskutočnej forme. Bol poriadne agresívny a útočil z každej príležitosti. Napokon mu však došla energia. Držať krok s Djokovičom nie je vôbec jednoduché. Posledné dva sety prehral zhodne 1:6 a bolo po senzácii. Vzhľadom na Noleho formu na Roland Garros ťažko očakávať niečo iné ako trojsetový zápas s jasným postupujúcim.

Albert Ramos je klasický predstaviteľ španielskeho antukového tenisu. Prakticky nikde inde nehráva, v respektíve nevyhráva. Na tráve vyhral 4 zo 14 zápasov a v hale iba 16 z 55 stretnutí. Na RG mal poriadne ľahký žreb, veď hneď na úvod narazil na 94. najlepšieho hráča rebríčka ATP, ktorý mu dokonca ukradol prvý set. Následne čelil súperovi z tretej svetovej stovky. Keď narazil na kvalitu, prišli veľké problémy. Naposledy ho preveril domáci Pouille a bola z toho bitka na päť setov. Rovnako ako Djokovič, aj Ramos prehrával 1:2 na sety, no následne pohodlne otočil. Vzhľadom na problémy s Pouillem si nemyslíme, že by sa Ramosovi podarilo uchmatnúť set bývalej svetovej jednotke.

Udalosť: Novak Djokovič - Albert Ramos, 4.6.2017 o 18:00

Náš tip: Djokovič vyhrá 3:0 na sety, kurz: 1,61