sme aj na sieti
MenuATP Roland Garros: Rafael Nadal - Stan Wawrinka

Finále najväčšieho antukového turnaja sveta obstarajú Rafael Nadal a Stan Wawrinka, ktorý v semifinálovej päťsetovej bitke zdolal svetovú jednotku Andyho Murrayho. Očakáva sa jednoznačný triumf antukového kráľa, ktorého počas celého turnaja nikto ani len nespomalil.
ATP Roland Garros: Rafael Nadal - Stan Wawrinka
Rafael Nadal Foto: atpworldtour.com
Rafael Nadal prešiel celým turnajom bez straty jediného setu. Absolútne zmietol každého zo svojich súperov. Jeho údery nevoňajú nikomu, na antuke ide jednoznačne o najlepšieho hráča, čo platí v aktuálnej forme dvojnásobne. Pri Nadalovej obrane je takmer nemožné vyprodukovať víťazný úder. Každá loptička má poriadny spin a veľmi ťažko sa súperom vracia na opačnú stranu kurtu. Primiešajte do toho veľmi kvalitný servis a máte neporaziteľného hráča. Nadal dokáže veľmi rýchlo zregenerovať, no tento rok ani veľmi nemusel. Na kurte bol vždy kratučko a v štvrťfinále mu súper zápas vzdal. Dokonca ani mladá superstar Dominic Thiem nedokázal Nadala ani pribrzdiť. Padol v troch setoch, pričom v tom poslednom dostal kanára.

Stan Wawrinka sa síce dostal do finále, no bez problémov to rozhodne nebolo. V semifinále to bola dlhá päťsetová bitka s Andym Murraym. Zápas trval štyri a pol hodiny, čo si určite vyžiada svoju daň. Neraz sme boli svedkami, že Stan dokáže vyprodukovať smrtiaci jednoručný backhand, ktorý bol víťazným úderom, no rovnako často sme videli aj nevynútené chyby. Loptičky niekedy lietali do obrovských outov, ktoré neboli žiadne tesnotky. Nadalova obrana a nepríjemný odskok loptičiek by mali Wawrinku nútiť prehnane riskovať a kopiť jednu chybu za druhou. Hrať inak ako na maximálne riziko sa proti Nadalovi jednoducho nedá, pretože takmer všetko vráti nazad. Wawrinka je ten typ hráča, ktorý podobné údery dokáže vo veľkom kaziť.

Udalosť: Rafael Nadal - Stan Wawrinka, 11.6.2017 o 15:05

Náš tip: Nadal vyhrá 3:0, kurz: 2,01
Denník.sk

DISKUSIA

Reklama