sme aj na sieti
Menu



Australian Open: Rafael Nadal - Grigor Dimitrov

Od finále Nadal – Federer nás delí iba posledný kúsok skladačky. Kedysi nebolo podujatia, ktoré by nekončilo v tomto zložení, no časy sa zmenili a medzi elitu sa prepracovali nové mená. Ak si chce Nadal zaspomínať na staré časy, musí zdolať Dimitrova.
Australian Open: Rafael Nadal - Grigor Dimitrov
Rafael Nadal Foto: atpworldtour.com
Rafael Nadal mal poriadne náročný žreb, no dokázal sa s tým vyrovnať a postúpiť až do semifinále. Nebolo jediného zápasu, v ktorom by čelil súperovi mimo elitnej päťdesiatky. Doposiaľ sa prezentoval kvalitným servisom a tvrdými údermi. Obľuboval dlhšie výmeny. Do každej loptičky vkladal neskutočnú razanciu a súpera doslova unavil a donútil ho k chybe. Rovnaký štýl budeme celkom určite vidieť aj v semifinále. Nadal nechodí často na sieť, skôr si výmeny vyboxuje od základnej čiary. Aj keď bol vždy kráľom antuky, pri jeho terajšej forme na servise je extrémne nebezpečný aj na harde. V poslednom zápase vyprášil Raoniča 3:0, a to ide o súpera, ktorý má jeden z najlepších servisov na svete a ešte k tomu je aj solídny vo výmenách. Vzhľadom na predvádzané výkony by bol vrchol nespravodlivosti, ak by sa španielsky tenista nepozrel do finále.

Grigor Dimitrov mal na rozdiel od Nadala žreb z ríše snov. Až trikrát si zahral so súperom mimo elitnej stovky, takže postupoval prakticky zadarmo. Jeho hra nie je zlá, no na elitnú úroveň to nestačí ani náhodou. Poriadne sa natrápil už s Istominom, ktorý vyhral prvý set 6:2 a v druhom dominoval, no potom ho postihlo zranenie, ktoré ho značne limitovalo. Dimitrov to celý čas využíval, Istomina preháňal z jednej strany kurtu na druhú, čím mu nedal šancu. Neporazil ho kvalitou svojho tenisu ale využitím slabiny súpera, ktorý si musel vziať aj medical time. S Nadalom sa mu nikdy nedarilo. Po siedmich prehrách v rade sa mu síce naposledy podarilo vyhrať 2:0, no to je jediný úspech, ktorý zaznamenal. Na Nadala v takejto forme nemá ani náhodou a vôbec by nás neprekvapilo, ak by padol v troch setoch.

Udalosť: Rafael Nadal - Grigor Dimitrov, 27.1.2017 o 09:40

Náš tip: Nadal vyhrá v hendikepe -5,5 gemov, kurz: 2,47
Denník.sk

DISKUSIA

Reklama