sme aj na sieti
Menu

Australian Open: Roger Federer - Stan Wawrinka

Súboj o finále ako bič. Stretnú sa dvaja najlepší švajčiarski tenisti. Obaja využívajú jednoručný backhand a taktiež majú veľmi dobrú formu, čo potvrdzujú počas celého turnaja, i keď Wawrinku mal v prvom kole na rakete Kližan, no šancu nevyužil.
Roger Federer Foto: skysports.com
Jeden čas to s Rogerom Federerom nevyzeralo dobre, no on našiel stratenú formu a znovu predvádza špičkový tenis. S každým ďalším zápasom hrá lepšie a lepšie. Naposledy sa postavil Mischovi Zverevovi, ktorý vyradil Andyho Murrayho. 29-ročný Nemec sa prezentoval delovým servisom, po ktorom okamžite vyrážal na sieť. Proti takému niečomu sa hrá extrémne ťažko. Povrch je tu pomerne rýchly, čo mu iba nahrávalo do karát. Napriek tomu, že triafal až 74% prvých podaní, nestačilo to ani na zisk setu. Federer agresívne returnoval a triafal neskutočné loptičky. Nešlo iba o náhodu, pretože to robil nonstop. Hneď ako Zverev netrafil prvý servis, Federer sa posunul hlboko do kurtu a druhý servis returnoval meter od stredovej čiary. Ak bude mať rovnako dobré oko ako v tomto zápase, prejde semifinále ako horúci nôž maslom.

Stan Wawrinka mal na mále už v prvom kole. V piatom sete viedol Martin Kližan s brejkom 4:3 a 40:15, no zápas stratil. Wawrinka od vtedy stratil iba jeden set s Troickým, no vo viacerých zápasoch to bolo tesné. Naposledy s Tsongom mal šťastie, že odvrátil 5 zo 6 brejkbalov, zatiaľ čo súper neodvrátil ani jeden z troch. Celkovo jeho hra nepôsobila tak kvalitne ako Rogerova. V náš prospech vyznieva aj vzájomná bilancia zápasov. Federer prehral s Wawinkom iba tri zápasy, a to sa všetky tri hrali na antuke. Vo všetkých ostatných prípadoch dominoval – zaznamenal teda 21 víťazstiev.

Udalosť: Roger Federer - Stan Wawrinka, 26.1.2017 o 09:40

Náš tip: 1, kurz: 1,72