sme aj na sieti
MenuMajstrovstvá sveta v hokeji 2017: Česko - Nórsko

Česko má všetko výborne rozbehnuté. Pokiaľ sa nestane ďalšie veľké prekvapenie, v pohode obsadí druhú priečku vo svojej skupine. Potrebuje na to ale získať tri body so súperom z Nórska.
Majstrovstvá sveta v hokeji 2017: Česko - Nórsko
radosť českej hokejovej reprezentácie Foto: hokejportal.cz
Česká reprezentácia má tento rok výraznú kvalitu. Fanúšikovia nad postupom ani nerozmýšľali, ten sa bral ako samozrejmosť. Čakajú sa dokonca medaily, na ktoré Česi tento rok rozhodne majú. Určite môžu konkurovať tým úplne najlepším, čo ukázali aj v otváracom zápase MS, kedy súperili s Kanadou. Zápas síce prehrali 1:4, no niekoľkokrát zvonila bránková konštrukcia a spálené zostali aj absolútne tutovky. Česi s Kanadou nie len že držali krok, miestami dokonca diktovali tempo. Následne prišla pohodlná výhra 6:1 nad Bieloruskom, po ktorom prišli na rad Fíni. Nevýrazní Severania nemajú na MS ideálnu formu, no proti Česku sa im darilo hneď v úvode. Stav 3:0 však nedotiahli do víťazného konca. Česi sa vzchopili, stretnutie dotiahli do predĺženia a následne aj do nájazdov, kde triumfovali. Ako sme spomínali, Česko má tento rok k dispozícii obrovskú kvalitu. Hráči sa dobre poznajú, sú to dlhoroční reprezentanti, takže je určite dobrá aj atmosféra v kabíne. Nechýba však ani mladá krv, ktorú najlepšie zastupuje Pastrňák, ktorý urobil v zámorí veľké haló. Tak kvalitný tím nemôže mať s rozladeným Nórskom problém a mal by vyhrať rozdielom triedy.

Nórsko zatiaľ rozhodne nemôže byť spokojné. Výhra nad Francúzskom bola tesnejšia, než sa čakalo (3:2). Následne prišla strelecká nula v zápase so Švajčiarskom (0:3) a zvládnutá povinná jazda proti Slovinsku (5:1). Ani v jednom zápase však Nórsko nepredvádzalo dobrý hokej. Bolo to nemastné neslané. Už na prvý pohľad chýba väčšia kvalita reprezentantov, ktorí držali krok iba s papierovo slabými krajinami. I keď je káder zložený predovšetkým z domácej súťaže a z hráčov, ktorí pôsobia vo Švédsku, tradičná kreativita s presnými a rýchlymi prihrávkami absentuje. Keď sa pozrieme na najlepších hráčov Nórsko, takmer všetko sú to hráči s pokorenou tridsiatkou. Postupne je na reprezentácii cítiť, že najväčšie hviezdy už prekonali výkonnostné maximum.

Udalosť: Česko - Nórsko, 11.5.2017 o 16:15

Náš tip: Česko vyhrá aspoň o 3 góly, kurz: 2,01
Denník.sk

DISKUSIA

Reklama