sme aj na sieti
MenuMajstrovstvá sveta v hokeji 2017: Fínsko - Česko

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2017 sú už v plnom prúde. O prekvapenia nebola núdza. Jedným z tých negatívnych je výber Fínska, ktorý zatiaľ vôbec neoslnil. Na druhej strane Česi hrajú živo a energicky, dokonca držali krok s Kanadou, takže ich v zápase považujeme za favoritov.
Majstrovstvá sveta v hokeji 2017: Fínsko - Česko
Jakub Voráček v reprezentačnom drese Foto: csnphilly.com
Česko narazilo hneď v prvom zápase na Kanadu, s ktorou síce prehralo 1:4, no nemožno povedať, že by výsledok zodpovedal predvedenému výkonu. Tri nastrelené tyčky a kopec spálených tutoviek stáli Čechov body. Dokonca ani vyložené gólové šance, kedy bola odkrytá polovica bránky, neskončili gólom, čo sa nedá pripísať ničomu inému ako smole. Ak by sa nehralo na góly ale na dojem z hry, Česi by určite vyhrali. Chuť si ale napravili v druhom zápase s Bieloruskom, ktoré k ničomu nepustili. Jednoznačný výsledok 6:1 znamenal tri body pre favorita. Za celých 60 minút sa Bielorusi zmohli iba na sedem striel na bránu, Česi ich vyprodukovali až 45, čo je znak absolútnej dominancie. Káder je vyskladaný z veľkých patriotov, ktorí prídu reprezentovať vždy, keď dostanú možnosť. Práve preto sa vytvorila výborná partia, ktorá má ešte k tomu aj kvalitu z NHL či KHL alebo popredných európskych líg. Treba tiež podotknúť, že fínsky štýl hokeja Čechom sedí.

Fínsko zatiaľ vôbec nenadchlo, veď hneď v prvom zápase len tesne vyhralo nad slabým Bieloruskom 3:2. V zápase vyhrávalo 2:0, lenže po obrovskej chybe brankára Korpisala padol kontaktný gól a v úvode tretej tretiny už bolo vyrovnané. Záchrannú brzdu zatiahol Savinainen v presilovej hre. Jeho gól bol posledný v zápase, ktorý bol až príliš vyrovnaný. Zlá predtucha sa potvrdila v druhom stretnutí. S domácimi Francúzmi to mala byť povinná jazda, lenže brankár Hardy zatiahol roletu a z 43 striel Fínov inkasoval iba raz. Jeho spoluhráči mu pomohli piatimi gólmi, a tak sa zrodil debakel favorita 1:5. Po takejto blamáži budú Fíni rozhodne chcieť bojovať naplno, no taktiež na nich bude vyvíjaný extrémny tlak. Ak sa Čechom podarí streliť prvý gól, mohli by sa hráči psychicky rozsypať ako domček z karát.

Udalosť: Fínsko - Česko, 8.5.2016 o 20:15

Náš tip: 2, kurz: 1,85
Denník.sk

DISKUSIA

Reklama