sme aj na sieti
Menu

Majstrovstvá sveta v hokeji 2017: Lotyšsko - Slovensko

Slovensko začalo svoje účinkovanie na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2017 pomerne nešťastne, zatiaľ čo náš dnešný súper si spravil náladu výhrou nad Dánskom.
Pohľad na Lotyšskú striedačku pri oslave gólu Foto: thehockeyhouse.net
Slovensko malo na úvod povinnú jazdu proti Taliansku. Úlohu jednoznačného favorita však nezvládlo. Hoci strelilo prvý gól, v závere sa triaslo o body. Iba minútu pred koncom v hre bez brankára strelil vyrovnávajúci gól na 2:2 Hudáček. V predĺžení mali z hry viac Taliani, ktorí sa dostali dokonca aj do samostatného nájazdu. Slovensko so šťastím strelilo gól prakticky z prvej strely na bránu súpera, ktorá prišla v polovici predĺženia. Výkon, ktorý podali slovenskí reprezentanti, musel rozplakať minimálne polovicu fanúšikov. Mať takto výrazné problémy s hokejovým trpaslíkom značí, že tento šampionát bude veľkým prepadákom.

Lotyšsko síce v prvej tretine s Dánskom hralo výrazne slabšie, no prežilo ju bez inkasovaného gólu. Následne sa karta obrátila, až z toho bol presvedčivý triumf 3:0. Tím je dobre vyskladaný z hráčov z KHL, ktorých dopĺňa smotánka zo zámoria alebo iných európskych popredných líg. Hráči sa dobre poznajú a spoliehajú sa na silu kolektívu. Rovnako je tomu aj u Slovákov, ktorí sa na nič iné ako tímovosť ani spoliehať nemôžu. U Lotyšov je však aj potrebná kvalita z KHL či NHL. Presne tak, dokonca aj Lotyši majú viac hráčov z NHL ako Slovensko, ktoré zostalo úplne na nule. Vzhľadom na solídny výkon proti Dánsku a silnejšiu súpisku nemáme dôvod pochybovať, že Lotyši zvíťazia a priblížia sa k postupu medzi najlepšiu osmičku. V posledných piatich vzájomných dueloch so Slovenskom zvíťazili až štyrikrát.

Udalosť: Lotyšsko - Slovensko, 7.5.2016 o 20:15

Náš tip: 1, kurz: 2,5