sme aj na sieti
MenuMajstrovstvá sveta v hokeji 2017: Rusko - Slovensko

Tie najslabšie tímy skupiny Slovensko dokázali potrápiť tak, ako tomu verili ten tí najväčší pesimisti. Tesné vyhnutie sa zostupu je zrejme to jediné, čo sa reprezentácii na MS 2017 podarí. Postup do play-off sa zdá byť krajne nereálny a po dnešnom zápase s Ruskom môže byť definitívne vymaľované.
Majstrovstvá sveta v hokeji 2017: Rusko - Slovensko
Panarin v ruskom národnom drese Foto: secondcityhockey.com
Slovensko nezačalo na MS vôbec dobre. V súboji s najslabšími tímami skupiny rozdávalo body, dokonca prehrávalo. Postupové ambície sú prakticky nereálne, i keď sa medzi elitou zachráni. Tím s deviatimi nováčikmi nemal šancu, aby urobil tento rok dieru do sveta. Zostava je absolútne bez posíl z NHL a aj viaceré veľké mená z Európy sa ospravedlnili. Podľa toho vyzerá aj predvádzaná hra, ktorá je miestami žalostná. Individuálne to na súperov jednoducho nestačí. Práve teraz prichádza najväčšia skúška v podobe najsilnejšieho súpera, a tu sa naplno ukáže, aký je obrovský rozdiel medzi slovenským hokejom a svetovou špičkou. Aby toho nebolo málo, Libora Hudáčka trápi poranená noha, kvôli ktorej vynechal ranný tréning na ľade.

Rusko sa nemá na čo sťažovať. Prvý zápas síce predviedlo opatrný a iba priemerný výkon, no aj napriek tomu porazilo Švédov, ktorí majú káder prešpikovaný hráčmi z NHL. Odvtedy už nedali nikomu šancu pochybovať o ich sile. Taliansko, Nemecko a aj Dánsko zdolali vždy minimálne rozdielom troch gólov a v podobnom duchu by to malo pokračovať aj teraz. Smrteľné budú predovšetkým presilovky, v ktorých Rusi točia každého. Individuálne je kvalitnejšia aj ich štvrtá lajna ako tá slovenská prvá. V tíme nájdeme iba veľké hviezdy, ktoré dopĺňa pomerne mladá obrana, čo je zatiaľ na prospech veci. Mladíci sú draví a kreatívni. Práve vysoký level individuálnych schopností bude na slovenských hráčov platiť. Znovu uvidíme, ako zapustia korene ako stromy a Rusi sa budú preháňať povedľa nich ako na tréningu. Očakávame jednoznačnú výhru favorita.

Udalosť: Rusko - Slovensko, 13.5.2017 o 16:15

Náš tip: Rusko vyhrá aspoň o 4 góly, kurz: 1,98
Denník.sk

DISKUSIA

Reklama