sme aj na sieti
Menu

Majstrovstvá sveta v hokeji 2017: Slovensko - Dánsko

Súboj dvoch krajín, ktoré rozhodne chceli viac. Pred majstrovstvami sveta sa určite aj Slováci aj Dáni videli v tomto štádiu bodovo bohatší, no nevyšlo to ani jednému. Po ich spoločnom meraní síl bude jeden určite šťastnejší, a podľa nás to znovu nebude Slovensko.
Nikolaj Ehlers Foto: mytoba.ca
Slovensko začalo svoje účinkovanie na MS súbojom s Talianskom. Povinná jazda sa zmenila na nočnú moru, veď ešte minútu pred koncom viedli Taliani 2:1. V hre bez brankára sa však zrodilo vyrovnanie a pomerne šťastná strela dopriala Slovensku ďalší bod v predĺžení. Bola to poriadna výchovná facka, ktorá sa však minula účinku. V nasledujúcom stretnutí s Lotyšskom to bolo znovu žalostné. Množstvo vylúčení vyústilo v presilovky súpera, ktorý tvrdo trestal. Výsledok 3:1 pre Lotyšsko bol zaslúžený. I keď sa slovenský hokejisti prezentujú ako silný kolektív, bez kvality to skrátka nejde. Proti Dánom sa znovu vráti do brány Hudáček, ktorý chytal dobre, no problém je skôr v útoku, ktorý sa trápil v oboch doterajších zápasoch. Dánsko by malo byť kvalitou zatiaľ najlepšie, takže nič iné ako ďalšiu prehru neočakávame.

Dánsko prišlo na MS v pomerne silnej zostave. Najväčšia hviezda je Ehlers z NHL, ktorý nazbieral v 82 zápasoch 64 bodov. Ostatok tímu tvoria hráči, ktorí pôsobia vo švédskej alebo fínskej lige. Je dobre známe, že tieto dve ligy patria k tomu najlepšiemu, čo Európa ponúka. Dáni potvrdzovali svoje kvality aj proti Lotyšsku, v prvej tretine boli na ľade prakticky len oni, lenže z množstva vyložených šancí nedali gól. Následne prebral kontrolu súper a bolo po zápase. S USA sa body moc očakávať nedali, no dobrou správou boli aspoň dva strelené góly. Vzhľadom na kvalitu súpisky by slabučké Slovensko s deviatimi nováčikmi nemalo mať šancu. Obe strany majú o čo hrať, takže rozhodne kvalita, ktorá hovorí v prospech Dánov.

Udalosť: Slovensko - Dánsko, 9.5.2016 o 20:15

Náš tip: 2, kurz: 2,9