Menu

Majstrovstvá sveta v hokeji 2017: Švédsko - Kanada

Súboj o zlato bude medzi Kanadou, ktorá hrá o zlatý hetrik, a Švédskom. Proti sebe budú stáť dvaja giganti, ktorých tímy sú prakticky kompletne celé vyskladané z elít zámorskej NHL.
Henrik Lundqvist Foto: cbssports.com
Kanada môže byť poriadne šťastná, že sa do finále vôbec dostala. Najskôr vyhrala v štvrťfinále nad domácim Nemeckom iba tesne 2:1 a následne mala nôž na krku aj v semifinále s Ruskom. To viedlo po dvoch tretinách 2:0, no preľaknutou hrou v poslednom dejstve o všetko prišlo. Treba pochváliť kanadské presilové hry, ktoré mali jasnú koncepciu. Každý puk smeroval na hráča medzi kruhmi, ktorý sa strelu snažil tečovať. Rusi na túto taktiku nedokázali nájsť recept a presne vďaka nej začali padať góly. I keď má najväčší favorit majstrovstiev sveta veľmi silný káder, v súbojoch takýchto tímov rozhodujú detaily. Slabinu vidíme v brankároch. V tomto smere Kanada za Švédskom výrazne zaostáva, veď v bránke stojí iba Pickard, a teda brankárska dvojka najslabšieho zámorského tímu Colorada Avalanche.

Švédsko má vo svojom tíme viac ako dvadsať hráčov z NHL. Počas šampionátu posilnil výber aj hviezdny brankár Lundqvist, ktorý je jedným z najlepších hráčov planéty. Svoje kvality dokazuje už dlhoročne v drese New York Rangers. Strážiť ho bude pravdepodobne najlepšia obrana, aká sa dá vyskladať. Každé meno je obrovská hviezda, všetko sú to absolútni profíci ako Ekman-Larsson, Hedman, Stralman či Klingberg. Sila je aj v útoku, predovšetkým dvojica Bäckström s Nylanderom predvádzajú šialene dobrú súhru. Po ofenzívnej stránke má Kanada väčšiu hĺbku, no v defenzíve a v poste brankára sú na tom lepšie práve tri korunky. Výhrami 3:1 nad Švajčiarskom a 4:1 nad Fínskom nás Švédi presvedčili, že si fantasticky načasovali formu a môžu sa stať majstrami.

Udalosť: Švédsko - Kanada, 21.5.2017 o 20:45

Náš tip: Švédi sa stanú majstrami (v riadnom hracom čase či predĺžení), kurz: 2,6