sme aj na sieti
Menu

Majstrovstvá sveta v hokeji 2017: USA - Fínsko

Základné skupiny sú už na konci, do ďalších bojov pokračujú iba tí najlepší. Osem krajín sa pobije o titul majstra sveta. Na úvod sa pozrieme bližšie na zápas víťaza skupiny A USA s posledným tímom skupiny B Fínskom.
Johny Gaudreau Foto: nhl.com
Spojené štáty majú za sebou fantastickú základnú časť. Zdolali obrovských hokejových gigantov Švédsko aj Rusko, a to vždy v riadnom hracom čase. Hneď prvý zápas na MS síce prehrali 1:2 s domácim Nemeckom, no odvtedy predvádzali fantastické výkony. O tom vypovedá aj skóre 31:14. Sila bola v defenzíve, no predovšetkým v dravej ofenzíve. Čo iné čakať od tímu, v ktorom hrajú také esá ako Eichel, Lee, Gaudreau či Nelson. Tento rok má USA skutočne silný výber, čo bolo potvrdené a podčiarknuté v súbojoch s tými najlepšími. Predovšetkým posledný zápas s Ruskom ukázal skutočnú silu dravého tímu. Rusi vôbec nestíhali a mali obrovské problémy. Ak predvedú Spojené štáty podobný výkon aj v dnešnom zápase, o víťazovi je rozhodnuté.

Fínsko je tento rok obrovským sklamaním. Ledva sa prebojovalo do play-off zo skupiny, kde sa odhadoval jeho boj o druhé miesto s Českom. Napokon je z toho až štvrté miesto. Skóre 20:22 hovorí o veľkých problémoch. Fínov zachránili úspešné predĺženia, v ktorých vždy vyhrali, no trápili sa aj s hokejovo menej rozvinutými krajinami. Už v prvom zápase so slabučkým Bieloruskom to bola veľká dráma, ktorú rozuzlil v tretej tretine Aho, ktorý stanovil konečné skóre 3:2 pre Fínsko. Následne prišla vysoká prehra 1:5 s Francúzskom a už bolo každému jasné, že Fíni tento rok nie sú tak úplne v pohode. Výhra s Nórskom po predĺžení nie je tiež žiadna sláva a v zápase so Švajčiarskom prehrávali Fíni dokonca 0:2, no napokon vyhrali po predĺžení 3:2. Ďalší tesný výsledok. V takejto forme určite nebudú stačiť na tím, ktorý porazil Švédsko i Rusko.

Udalosť: USA - Fínsko, 18.5.2016 o 16:15

Náš tip: USA vyhrá aspoň o dva góly, kurz: 1,93