sme aj na sieti
MenuMajstrovstvá sveta: Zmiešaná štafeta

Majstrovstvá sveta v rakúskom Hochfilzene sa rozbiehajú zmiešanými štafetamy. Každá krajina prichádza s tým najlepším čo má. V hre je veľa, tu sa súťaží o titul majstra sveta. Šancu na triumf má minimálne trojica krajín. Štafetu tvoria dve ženy a dvaja muži.
Majstrovstvá sveta: Zmiešaná štafeta
Martin Fourcade Foto: wallpapersdsc.net
Medzi najväčších favoritov patrí Francúzsko, Nemecko a Nórsko. Každá z týchto krajín má na poslednom úseku svoje najväčšie šprintérske eso. U Francúzov je to jednoznačná jednotka svetového biatlonu Martin Fourcade. Nemci budú veriť Schemppovi a Nóri Svendsenovi, ktorý na poslednom úseku vie poriadne zabrať. Menšiu šancu na výhru má aj Rusko s finišujúcim Šipulinom.

Vzhľadom na kurz 1,9 sa nám pozdáva tip na to, že Francúzi skončia do druhého miesta. Práve túto krajinu tipujeme na celkový triumf. Ako sme už spomínali, na poslednom úseku pobeží Fourcade, ktorý vyhral drvivú väčšinu pretekov v sezóne. Je poriadne rýchly a ešte aj presný. Keď je v stávke veľa, dokáže sa vyhecovať k maximálnym výkonom. Veľmi dobre to vyzerá už na prvých dvoch úsekoch francúzskej štafety, ktoré patria ženám. Na úvod štartuje Chevalierová, a tá v tejto sezóne prekvapuje. Pravidelne sa umiestňuje na popredných priečkach. Na poslednom podujatí v talianskej Anterselve skončila druhá v individuáli a v ženskej štafete na prvom úseku skončila prvá. Na druhom úseku sa predstaví Dorin-Habertová, jasná jednotka Francúzska. Vzhľadom na tehotenstvo nemohla zažiť kompletnú sezónu, no v top forme je extrémne rýchla a presná. Spoločne s Dahlmeierovou sa pred štartom ročníka očakávalo práve od nich najviac. Jedinou slabinou francúzskej štafety je prvý štartujúci muž Fillon Maillet. Tu dosť záleží na forme. Keď ju má, patrí k najrýchlejším na trati a je aj presný, no tak isto môže platiť aj opak. Keďže sa pomerne dlho nešli žiadne preteky, bude to veľký otáznik. Pevne veríme, že dlhšie voľno mu vlialo do tela dostatok energie, aby platil pre nás priaznivejší scenár.

Udalosť: Zmiešaná štafeta v Hochfilzene, 9.2.2017 o 14:45

Náš tip: Francuzsko skončí najhoršie druhé: 1,9
Denník.sk

DISKUSIA

Reklama