sme aj na sieti
MenuNHL: Dallas Stars - Toronto Maple Leafs

Zámorská NHL sa po malej pauze znovu rozbieha. Pár dní voľna si neužil každý, niektorí hráči museli bojovať v Zápase hviezd, no teraz už sa vrátili do svojich tímov. Sezóna sa prehupla do druhej polovice a začína sa skutočný boj o play-off.
NHL: Dallas Stars - Toronto Maple Leafs
Brankár Frederik Andersen Foto: tipofthetower.com
Dallas je v tejto sezóne jedným z najväčších negatívnych prekvapení. Vlani ničil svojou ofenzívou jedného súpera za druhým, lenže tento rok to nevyzerá ani len na postup do play-off. Po odohratí 50 zápasov má na konte iba 50 bodov, čo je málo. V Centrálnej divízii je až piaty, a to má na konte rovnaký počet bodov ako šiesty Winnipeg. Veľkým problémom stále zostáva bránkovisko. Lehtonen je jednoducho príšerný brankár, ktorý má sem-tam svetlé chvíľky, no na post jednotky to nevidíme. V tejto sezóne zaznamenal iba 10 výhier a až 21 prehier. V priemere inkasuje 2,81 gólov a likviduje iba 90,2% striel. Proti Torontu sú tieto štatistiky ešte o poznanie horšie. Ďalšou podstatnou správou je rozšírená maródka. Stars chýba viacero hráčov, ktorí patria k tomu lepšiemu, čo organizácia ponúka. Teraz je všetko na pleciach Seguina s Bennom, a tí to ťahať nestačia. Obaja majú síce nad 40 bodov, no spolu majú až 24 mínusiek v bodovaní +/-.

Toronto sa chystá konečne prebojovať do vyraďovacej časti. Veľkú budúcnosť predpovedajú tomuto tímu viaceré veľké osobnosti, a my musíme súhlasiť. Káder prešiel veľkou zmenou a mladé hviezdy z AHL dozrievajú. Postupne sa z hráčov ako Nylander, Marner a Matthews stanú veľkí lídri. Dobrým krokom bol aj podpis brankára Frederika Andersena, ktorý v posledných dvoch štartoch neinkasoval ani gól a jeho tím vždy vyhral 4:0. Sympatické na Maple Leafs je dobré rozloženie síl – bodovať dokáže každá lajna. 39 bodov majú hneď traja hráči a ďalší traja majú na konte 30+ bodov. Solídna ofenzíva v kombinácii s rozbehnutým Andersenom v bránke by mala priviesť Toronto k ďalším bodom a priblíženiu k play-off.

Udalosť: Dallas Stars - Toronto Maple Leafs, 1.2.2017 o 2:35

Náš tip: 2, kurz: 2,61
Denník.sk

DISKUSIA

Reklama