sme aj na sieti
MenuNHL: Detroit Red Wings - New York Islanders

Na jednej strane je séria siedmich zápasov s bodovým ziskom a na druhej červená šnúra piatich prehier v rade. Islanders by mali potvrdiť vzrastajúcu formu ďalším triumfom. V poslednej dobe dokázali obrať o body najlepšie tímy NHL, takže s rozladeným Detroitom by to nemalo dopadnúť inak.
NHL: Detroit Red Wings - New York Islanders
Situácia pred brankárom Greissom Foto: flatbushfiles.com
Islanders sa síce stále nenachádzajú v postupovej osmičke, no vďaka vydarenej forme sa tam pomaly ale isto dostávajú. Na konte majú 53 bodov, čo znamená, že na ôsmy Boston strácajú osem bodov, no majú až šesť zápasov k dobru! Trénerská zmena rozhodne padla na úrodnú pôdu. Hráči zrazu poctivo bránia, darí sa aj brankárovi Greissovi a celkom solídne sa rozbehla aj ofenzíva. V posledných siedmich zápasoch Islanders vždy bodovali a až šesťkrát vyhrali v riadnom hracom čase. Dnes na nich čaká súboj s posledným tímom Východnej konferencie, ktorý je v hernej kríze, takže by mali bodovať znovu. Posledné tri výhry boli poriadne cenné, veď Islanders zdolali silný Columbus, Montreal i Washington. Po takýchto skalpoch by nemal predstavovať Detroit problém.

Red Wings na tom neboli dobre už pred začiatkom sezóny. Tím mal priveľa útočníkov, no chýbal lepší obranca. Staré esá odchádzajú, no mladíci ich miesto ešte nedokážu plnohodnotne zastúpiť. Časté zmeny v zostave a nervozita v tíme vyústili do stavu, že sa Detroit stal absolútne najhorším tím konferencie. Predovšetkým posledná prehra 3:4 s New Jersey bola poriadne horká. Bolo vidieť, že hráči toho už majú plné zuby a sú frustrovaní. Posledných päť zápasov Red Wings prehrali, hoci až trikrát sa po 60 minútach nenašiel víťaz. Dnes podľa nášho názoru neuhrajú lepší výsledok ako remízu, ktorá nám vracia vklad.

Udalosť: Detroit Red Wings - New York Islanders, 4.2.2017 o 1:35

Náš tip: Islanders vyhrajú v stávke bez remízy, kurz: 1,93
Denník.sk

DISKUSIA

Reklama