sme aj na sieti
MenuSuper Bowl 2017: Atlanta Falcons - New England Patriots

Najväčšia udalosť sezóny v zámorskom športovom svete je tu. Slávny Super Bowl. Proti sebe sa postavia dva kvalitné tímy Falcons a Patriots. V texaskom Houstone sa ale zrodí iba jeden šampión. Noc nebude patriť iba športu. Počas zápasu vystúpi viacero slávnych osobností, čo mnohí považujú za vrchol ich kariéry.
Super Bowl 2017: Atlanta Falcons - New England Patriots
Tom Brady Foto: betches.com
Americký futbal na Slovensku nemá pevné základy, no v USA je to šport číslo jeden. Play-off si tam pozrie takmer každý a finále je hotový sviatok. Všetky ostatné športy majú malú pauzu, takže sa nehrajú ani nočné zápasy NHL či NBA. Lístky stoja hotový majetok a reklamné spoty sú najdrahšie na svete.

Favoritom zápasu je tím New England Patriots, ktorý skončil v základnej časti jasne prvý. Z 16 zápasov prehral iba dva, k čomu sa priblížil jedine Dallas s troma porážkami. Atlanta Falcons mali taktiež vydarenú základnú časť. Na konte mali 11 výhier a bezpochyby najlepšiu ofenzívu. Po tejto stránke bude Atlanta veľmi silná. Horšie to však bude s obranou, ktorá už v semifinále ukázala veľké diery. V tomto zápase čelili Falcons Green Bay Packets a viackrát mali poriadny kus šťastia. V okamihoch, kedy rozhodovali absolútne maličkosti či centimetre sa im jednoducho darilo. Tím však urobil viacero taktických chýb, ktoré by silnejší súper okamžite potrestal. Treba však povedať, že Packers nepatria k absolútnej špičke, no i tak dokázali získať 21 bodov. Patriots majú naopak tak skalopevnú obranu, že nad dvadsať bodov dostanú iba výnimočne počas celej sezóny. Papierovo sa dá povedať, že pôjde o súboj najlepšej ofenzívy s najlepšou defenzívou, no nie je to celkom pravda. Ak by sme o Patriots tvrdili iba toľko, bolo by to málo. Mančaft má veľa čo ponúknuť aj po ofenzívnej stránke, čo ukázali v semifinále proti silnému súperovi z Pittsburghu. Výsledok 36:17 bol dostatočne presvedčivý, a to Pittsburgh získal osem bodov v absolútnom závere stretnutia.

Ak bude robiť Atlanta čo i len polovicu chýb ako v zápase s Packers, finále nemá šancu vyhrať. Mnoho expertov tvrdí, že ofenzíva môže vyhrať zápas, no titul vyhráva defenzíva a po tejto stránke sú Patriots absolútne jednotky. Ofenzívu bude mať pod taktovkou slávny Tom Brady, momentálne najlepší Quarterback na svete. I keď si ofenzíva Falcons zaslúži rešpekt, Patriots podľa nás jednoznačne ovládnu finále s väčším bodovým náskokom.

Udalosť: Atlanta Falcons - New England Patriots, 6.2.2017 o 0:30

Náš tip: 2, kurz: 1,72
Denník.sk

DISKUSIA

Reklama