sme aj na sieti
MenuWTA Nottingham: Johanna Kontová - Yanina Wickmayerová

Po antukovom Roland Garros sa väčšina tenistov pripravuje na trávnatý Wimbledon. Formu môžu ladiť na viacerých turnajoch, ktoré sa momentálne rozbehli. Zmena povrchu z pomalšieho na najrýchlejší nevyhovuje každému. Dlhé výmeny sa menia na krátke a veľkou pomocou je servis.
WTA Nottingham: Johanna Kontová - Yanina Wickmayerová
Johanna Kontová Foto: telegraph.co.uk
Johanna Kontová je 26-ročná austrálska tenistka, ktorá sa v úvode sezóny prezentovala výbornou formou. Na rýchlych povrchoch do nej vkladáme veľkú dôveru, pretože agresívna hra s množstvom winnerov je presne jej štýl. Nepreferuje dlhé výmeny, radšej chce čím skôr výmeny ukončiť a neustále na súperky vyvíjať tlak. Jej obľúbený úder je servis, čo sa na tráve hodí najviac. Tento povrch je totiž absolútne najrýchlejší. Mnoho tenistov tu vyhráva len vďaka delovému servisu a rýchlemu prechodu na sieť, kde okamžite prichádza víťazný úder. Kontová si už jeden súťažný zápas na tráve odbila. Proti Moorovej nemala najmenší problém postúpiť. Prvý set vyhrala 6:2 a v tom druhom jej za stavu 3:0 súperka zápas vzdala.

Na tráve sa nedarí zle ani Yanine Wickmayerovej, ktorá má taktiež kvalitný servis a preferuje agresívnejší tenis. Bohužiaľ, v tomto prípade ide iba o priemernú tenistku, ktorej nie vždy správne funguje hlava. Súboj svetovej hráčky číslo osem s tou na 81. mieste by mal skončiť už v dvoch setoch. Problémy mala Wickmayerová už v prvom kole v súboji s kvalifikantkou Kulichkovou, ktorú zdolala dvakrát 6:4. Celý zápas bol však poriadne vyrovnaný s množstvom chýb na oboch stranách. Netreba zabúdať, že na Australian Open sa dostala Kontová až do štvrťfinále (vyradila ju neskoršia víťazka Serena Williamsová), vyhrala titul v Sydney a Miami, kde bola vysoká konkurencia.

Udalosť: Johanna Kontová - Yanina Wickmayerová, 15.6.2017 o 14:05

Náš tip: Kontová vyhrá 2:0, kurz: 1,67
Denník.sk

DISKUSIA

Reklama